Ali Babanın Bir Çiftliği Var – Çocuk ve Bebek Şarkıları

Ali Babanın Bir Çiftliği Var  (Çocuk ve Bebek Şarkıları)

Ali Babanın Bir Çiftliği Var! Çiftliğinde neler neler var! 🙂 AfacanAli ile Sevimli Çocuk ve Bebek Şarkıları. Eğitici ve eğlenceli! Çocuk, bebek şarkıları AfacanAli Okul öncesi sevimli dostlar şarkısı. Bebekler için, çocuklar için şarkılar. Çok eğlenceli bir çocuk şarkısı ile beraberiz. Bu eğlenceli şarkıyı küçük çocuklar ve bebekler çok sevecek.

Videoyu beğendiysen Beğen (👍) tuşuna basabilirsin 😊

AfacanAli TV Kids Songs and Nursery Rhymes

ALİ BABANIN BİR ÇİFTLİĞİ VAR ÇİFTLİĞİNDE Şarkısı ve Sevimli Dostlar Bebek Şarkıları 2019 | Sevimli Çocuk ve Bebek Şarkıları | AfacanAli TV Kids Songs and Nursery Rhymes, Children Song for baby

AfacanAli Kids Tv en güzel şarkıları sizlerle buluşturmaya devam ediyor 🎈 Haydi şimdi hep birlikte şarkı söyleyelim! 🎵

Ali babanin ciftligi Şarkı sözleri:

Alibabanın bir çiftliği var, Çiftliğinde kuzuları var, “Meee, meeee” diye bağırır, Çiftliğinde Ali Baba’nın. Alibabanın çiftliği var, Çiftliğinde inekleri var, “Mööö, möööö” diye bağırır,Çiftliğinde Ali Baba’nın.

Ali Babanın bir çiftliği var, Çiftliğinde horozları var,
“Ü-ürü-üüüü, ü-ürü-üüüü” diye bağırır,
Çiftliğinde Ali Baba’nın.

Ali Babanin bir ciftligi var, Çiftliğinde eşekleri var,
“Aiii, aiiii” diye bağırır,Çiftliğinde Ali Baba’nın.

Ali babanın bir çiftliği var, çiftliğinde tavukları var. “Gıt Gıt gıdak, Gıt Gıt gıdak” diye , ciftliğinde Ali Baba’nin.
Ali babanın bir çiftliği var, çiftliğinde kedileri var. “Miyav, miyav” diye bağırır, Çiftliğinde Ali Babanın.

Ali babanın bir çiftliği var, çiftliğinde köpekleri var. ” Hav hav hav, hav hav hav” diye bağırır,
Çiftliğinde Ali Baba’nın.

Ali babanın bir çiftliği var, çiftliğinde çocukları var.
“hah hah hah, hah hah haaa” diye bağırır,
Çiftliğinde Ali Baba’nın.

Ali Babanın Bir Çiftliği Var! Çiftliğinde neler neler var!

AfacanAli ile Sevimli Çocuk ve Bebek Şarkıları. Eğitici ve eğlenceli! Çocuk, bebek şarkıları AfacanAli Okul öncesi sevimli dostlar şarkısı. Bebekler için, çocuklar için şarkılar. Çok eğlenceli bir çocuk şarkısı ile beraberiz. Bu eğlenceli şarkıyı küçük çocuklar ve bebekler çok sevecek.

Müziğin Beyin üzerindeki Faydaları 

 Çocukluk çağındaki müzik deneyimlerinin, özellikle dil edinimi ve okuma becerileri alanlarında beyin gelişimini hızlandırabileceği konusuna değinmek gerekmektedir.

Ancak müzik eğitimini açığa çıkarmanın “pozlama” tek yararı akademik başarı değildir. Müzik, çocuk gelişimi ve okula hazır olma becerilerinin tüm alanlarını “Entelektüel açıdan, sosyal açıdan duygusal açıdan, motor becerileri, dil kurgusu ve genel okuryazarlığı harekete geçirmektedir.

Vücudun ve zihnin birlikte çalışmasına yardımcı olur. Çocukları erken gelişim dönemlerinde müzikle buluşturmak, kelimelerin seslerini ve anlamlarını öğrenmelerinde oldukça yardımcı olmaktadır. Müzikle birlikte dans etmek, çocukların kendilerini ifade etmelerine olanak verirken çocukların motor becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Çocuklar, yetişkinler için hafıza becerilerini güçlendirmeye yardımcı olmaktadırlar.

Müziğin gelişimsel faydalarına ek olarak, müzik neden önemli olmaktadır? Basitçe ifade etmek gerekirse, Otomobil radyosunda iyi bir şarkıyı dinlemek bize sevinci, tutkuyu ve heyecanı sunmaktadır.

Her yaştan Çocuklar için Müziğin Faydaları : 

Her yaştan çocuklar kendilerini müzikle ifade etmektedirler. Bebekler için müzik çalar, çocukların erken yaşlarında bile, duydukları müziklere tepki olarak ellerini sallar, sıçrar veya ellerini hareket ettirdiklerini ispat etmektedir. Birçok anaokulu öğrencisi şarkılar hazırlar ve kendi kendine bir şuur olmadan şarkıları çalarken kendine şarkı söylemektedir. İlkokuldaki çocuklar hep birlikte grup halinde şarkı söylemeyi ve muhtemelen bir müzik aleti çalmayı öğrenmektedirler. Daha büyük çocuklar en sevdikleri grupların müzikleri ile dans ederler ve arkadaşlıklar kurmak ve duygular paylaşmak için müzik kullanmaktadırlar.

Bebekler için Müziğin faydaları :

 Bebekler kelimeleri anlamadan çok önce bir şarkının melodisini tanımaktadırlar. Sesleri taklit etmeye ve fiziksel olarak mümkün olduğu kadar müziğe geçmeye çalışmaktadırlar. Sessiz, arka plan müziği, özellikle de uyku saatinde bebekler için rahatlatıcı olabilmektedir. Yüksek fon müziği odanın gürültü seviyesini yükselterek bir bebeğe aşırı gelebilmektedir. Bebeğe yüksek, yumuşak bir sesle basit, kısa şarkılar söylemek gerekir. Bu faaliyetleri yaparken onlara şarkı söylemek için banyoda, giyinmesinde veya yemek yemesinde denemek gerekir.

Bebekler dans etmeyi ve müzik dinlemeyi sevmektedir. Yürümeye başlayan çocuk, müziği anlamakta, şarkıları tekrarlamakta ve sözcükleri ezberlemektedir.

Aptalca şarkılar onları güldürmektedir. Tanıdık bir şarkı söylemeyi ve doğru sözcüğün yerine “kuzu gibi küçük bir örümcek vardı” gibi saçma bir sözcük eklemeyi denemektedir. Nesnelerle el sıkışarak veya onlara dokunarak ritimler üretebilirler.

Okul öncesi Çocuklar için Müziğin faydaları : 

Okul öncesi çocuklar şarkı söylemekten hoşlanmaktadır. Yetenekleri konusunda kendi kendilerine bilinçli değildirler ve çoğu seslerinin kükremeye benzemesini istemezler. Kelimeleri ve melodileri tekrar eden, belirli ritimleri olan ve bu ritimleri kullanan ve onlardan bir şeyler yapmalarını isteyen şarkıları sevmektedirler. Okul öncesi çocuklar, oyuncaklar, hayvanlar, oyun etkinlikleri ve insanlar gibi tanıdık şeyler hakkında ve kreş şarkılarından hoşlanmaktadır. Müzik eşliğinde olsun ya da olmasın parmak oyunları ve saçmalık tekerlemeleri de sevmektedirler.

Okul Çağı Çocukları için Müziğin faydaları : 

Çoğu okul çağındaki çocuklar, bir dizi olayı sayma, yazım veya hatırlama gibi konulardaki çocuk şarkıları çocukların ilgilerini çekmektedir. Okul çağı çocukları, farklı müzik türlerinden hoşlandıklarını ve beğenmediklerini ifade etmeye başlarlar. Çocuklar, müzik dersleri gibi müzik eğitimine de ilgi duymaktadırlar.

Gençler için Müziğin faydaları :

 Gençler, arkadaşlık kurmak için müzik deneyimlerini kullanmaktadırlar. Bir grup arkadaşıyla okuldan sonra takılmak ve müzik dinlemek istemektedirler. Genellikle müzik dersleri almaya veya bir grupta çalmaya oldukça fazla ilgi duymaktadırlar.

Müzik bebeklerimizi rahatlatıp çocuk gelişmesini teşvik edebildiğinden, doğduğumuz andan itibaren müziğin avantajlarından yararlanabiliyoruz. Mozart ya da Beethoven’in iyi bir dozu muhtemelen beyin gücümüzü arttırmakla birlikte, eğlenceli ve rahatlatıcı ölçüde güzel gelmektedir.

Bireylerin hayatlarını da zenginleştirmek

Dinlendirici sesler ve ritmik armoniler dinleme, sosyal becerileri kazanma, sadece zevk için, ailesi ile birlikte, evde sessiz bir odada, insanlarla dolu bir mekanda, yada çok yoğun bir sınıfta, müzik her ne olursa olsun canlandırabilmektedir. Çocukların ve onları ilgilendiren bireylerin hayatlarını da zenginleştirmektedir.

AfacanAli Kids Tv Youtube Kanalı

Yeni çocuk kanalımızın ilk videosunu yükledik. Çocuklar için AfacanAli youtube kanalı sizce nasıl olmuş. Önerileriniz neler özellikle bu işte pro olanlardan öneriler alabilirsem memnun olurum.

Afacanali Kids Tv kanalına hoşgeldiniz.

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli, oyuncak videoları AfacanAli kanalında. Bebekler ve çocuklar için hazırlanan videolar, çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak için hazırlanmıştır. Kanalımız çocukları eğlendirirken onlara okul öncesi eğitici bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Birlikte eğlenecek ve zaman zaman da birlikte öğreneceğiz…

AfacanAli Çocuk kanalı; Okul öncesi çağındaki çocuklara uygun içerikli etkinlikler, bebekler için eğlenerek öğrenecekleri videolar ve oğlumuz Ali’nin dünyasından paylaşımlarımız olacak. Ali’nin bu güzel deneyimlerini izlemek için bizi takipte kalın, çok eğleneceğiz…

Bu eğitici kanal çocuklar için.

Oyuncaklarla oynamak sever misin? O zaman kanalımıza katılın. Kaçırmayın en eğlenceli çizgi filmi ve en sevdiğiniz kahramanlarla eğitici videoları. Oynuyoruz, öğreniyoruz ve keyifli zamanımızı geçiriyoruz.

AfacanAli ile eğlenceye hazır mısın?

Çocuk şarkıları, eğlenceli oyunlar, oyun havaları, çocuk bilmeceleri, bulmacalar, okul öncesi eğitici içerikler, ve dahası. AfacanAli ile eğlenceli şarkılar söyleyelim, renkli danslar edelim.

Bu kanal, Ali BAKMIŞ’ın ailesi tarafından oluşturulmuştur ve sürekli olarak ailenin denetimi altındadır. Video içeriklerinde asla çocukları olumsuz etkileyecek davranışlar yer almaz.

Yorum Yap